Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego

Warszawa, Polska
Adres email
biuro@pzpo.org.pl
Adres firmy
Tadeusza Rejtana 17 / 31, 02-516 Warszawa, Polska
Numer telefonu
225424150
Kategorie firmy
  • inne

OPONY RATUJĄ ŻYCIE, TWOJE TEŻ

#OponyMająMoc#OponyMająMoc
#OponyMająMoc

Gdy mowa o bezpieczeństwie na drodze, na myśl przychodzą hamulce, sprawny silnik, pasy, poduszki oraz systemy wspierające jazdę i hamowanie. A mało kto spontanicznie myśli wówczas o oponach, prawda?


Tymczasem opony mają dla naszego bezpieczeństwa na drodze ogromne znaczenie, bo to właśnie one są jedynym punktem styku pojazdu z drogą. Precyzyjnie rzecz ujmując, powierzchnia kontaktu opony z podłożem jest mniej więcej wielkości małego tabletu. Niewiele, prawda?


A to właśnie od opon w dużej mierze zależy droga hamowania i przyczepność, czyli bezpieczeństwo jazdy – zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy na drogach spotykamy śnieg, lód czy marznący deszcz. I o ile nie da się w samochodzie ulepszyć układu ABS ani ESP, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych, to można zwiększyć bezpieczeństwo dzięki oponom.


Bezpieczeństwo jazdy zwiększysz pamiętając o 3 kluczowych kwestiach:


PORZĄDNE OPONY

...muszą pasować do Twojego modelu auta i stylu jazdy. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze odpowiednich opon do Twojego modelu auta. 

czytaj wiecej 


PROFESJONALNY SERWIS

...bo certyfikowany serwis nie zniszczy podczas montażu nawet kiepskiej opony, a zły serwis zniszczy nawet tę najlepszą na świecie. Dowiedz się, gdzie montować opony profesjonalnie. 

czytaj wiecej 


PRAWIDŁOWE CIŚNIENIE

...bo nawet najlepsza opona źle eksploatowana nie zapewni Ci bezpiecznej jazdy. Sprawdź, czy znasz wszystkie zasady bezpiecznego użytkowania opon. 

czytaj wiecej 


#OponyMająMoc

Pamiętaj, że właściwy dobór, profesjonalny serwis i odpowiednie ciśnienie w oponach to klucz do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Twoje opony mogą uratować życie – Twoje też.


Certyfikat BWR_PZPOCertyfikat BWR_PZPO