RESQ – Elektroniczna Karta Ratownicza

Czym jest Karta Ratownicza?

Karta Ratownicza to „szybka informacja” dla służb ratowniczych i osób udzielających pierwszej pomocy na miejscu wypadku.
Przedstawia zestandaryzowany schemat pojazdu z oznaczonymi elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, zbiornika paliwa, ogniw elektrycznych, rozmieszczenia poduszek powietrznych, czy też gazowych napinaczy pasów.
Piktogramy zamieszczone w Karcie Ratowniczej informują w jaki sposób postępować, a czego unikać w trakcie udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku.
Karta Ratownicza minimalizuje również ryzyko uszkodzenia elementów pojazdu, które mogłyby utrudniać przebieg akcji.

Ratownicy nie są w stanie poprawnie zidentyfikować 64% aut na miejscu wypadku drogowego.*

Elektroniczna Karta Ratownicza RESQ.pl to:

  • nawet o 30% krótszy czas dotarcia do uwięzionych w aucie ofiar wypadku,
  • Służby ratunkowe mają dostęp do Karty już w czasie jazdy do wypadku,
  • schemat pojazdu z oznaczonymi elementami wzmocnień karoserii auta,
  • dodatkowe, wyraźne oznaczenia dla pojazdów z instalacją gazową.

*badanie przeprowadzone przez ADAC

Zobacz losowo wybrane przykłady Karty Ratowniczej

 

Aktywuj Bezpieczeństwo

.

Elektroniczna karta RESQ.pl
lub
wydruk za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy

Karta Ratownicza może być zwykłą kartką papieru wożoną w samochodzie za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy lub po aktywacji RESQ.pl dostępna w wersji elektronicznej.
Po aktywacji karty RESQ.pl wystarczy wpisać numer rejestracji pojazdu, aby wyświetlić najważniejsze informacje na ekranie dowolnego smartfona.
Karta Ratownicza pozwala skrócić nawet do 30% czas akcji ratowniczej potrzebny na wydobycie poszkodowanych w wypadku i często ocalić życie ofiar.

Nalepka w progach drzwi lub na przedniej szybie auta

Służby ratownicze muszą wiedzieć, że dla auta została aktywowana Elektroniczna Karta Ratownicza lub w pojeździe znajduje się wydruk papierowego dokumentu.
Wybrani producenci samochodów (np. Mercedes) znakują auta wyjeżdżające z fabryki, wklejając kod QR w progach drzwi. Zeskanowanie takiego kodu pozwala niezwłocznie wyświetlić Kartę Ratowniczą na ekranie smartfona.
Aktywuj elektroniczną Kartę Ratowniczą RESQ.pl lub jeśli wolisz tradycyjną metodę, umieść specjalną nalepkę na wewnętrznej stronie szyby czołowej, w lewym dolnym rogu (od strony kierowcy). Nalepkę na szybę otrzymasz wyłącznie w wybranych placówkach – zobacz listę.

Aktywując elektroniczną Kartę Ratowniczą RESQ wystarczy pobrać kod QR TUTAJ i umieścić w aucie lub wkleić w progach drzwi i bagażnika samochodu, jak robi to np. Mercedes w najnowszych modelach swoich aut.
Już wkrótce nalepki RESQ.pl z kodem QR dostępne będą bezpłatnie w całej Polsce.

O akcji “Karta Ratownicza w pojeździe”

„Karta Ratownicza w pojeździe” (Rescue sheet on board) to europejska inicjatywa społeczna, realizowana przy wsparciu producentów i importerów samochodów oraz organizacji reprezentujących interesy firm przemysłu motoryzacyjnego oraz dealerów samochodowych.
W Polsce, od 2014 roku akcja realizowana jest przez Związek Dealerów Samochodów, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przy dużym współudziale Państwowej Straży Pożarnej. Większość importerów samochodów włączyła się do inicjatywy przygotowując polskie wersje Kart Ratowniczych poszczególnych modeli samochodów.
W 2022 roku firma technologiczna car QUALITY Sp. z o.o. (właściciel platformy carQ.pl) zainicjowała społeczną akcję #BezpieczniwRuchu
W jej ramach stworzyliśmy RESQ.pl – dostęp do elektronicznej Karty Ratowniczej Auta na podstawie numeru rejestracji pojazdu.
Aktywna promocja inicjatywy „Karta Ratownicza” zwiększa bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pojazdów na drogach.
Przyłącz się do #BezpieczniwRuchu i zostań Partnerem akcji TUTAJ.

Aktywuj Bezpieczeństwo

Kontakt

car QUALITY Sp. z o.o.
ul. Szeroka 21, 87-100 Toruń
Tel:+48 513 089 369
e-mail: twoja@kartaratownicza.pl
WWW: https://RESQ.pl/

JUŻ TERAZ!

Udostępniamy narzędzie, dzięki któremu Kartę Ratowniczą uzyskasz po wpisaniu numeru rejestracji pojazdu.  
Zobacz jak to działa! Aktywuj Bezpieczeństwo tutaj: RESQ.pl

Zarządzasz flotą firmowych aut? Aktywuj Bezpieczeństwo zbiorczo.
Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci aktywować elektroniczne Karty Ratownicze RESQ dla aut firmowych.